KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229233
nr 1522 9233
John Hedberg
(1895-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 27, bro. Olja på duk, 29x39 cm, yttermått inklusive ram: 41x52 cm
John Hedberg, svensk bildkonstnär född 1895 i Falun, död 1957 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:17:50
20/2 07:33:52
John Hedberg
Läs mer om John Hedberg